Kredyt to zdolność pożyczania pieniędzy lub uzyskiwania dostępu do towarów lub usług przy założeniu, że zapłacisz później. Pożyczkodawcy, handlowcy i usługodawcy udzielają kredytu na podstawie ich pewności, że można ufać, że spłacą pożyczone kwoty, a także wszelkie ewentualne opłaty finansowe. W ciągu wieków wierzyciele mogli oceniać twoją zdolność kredytową na podstawie samej reputacji. Oczywiście ta metoda była subiektywna i podatna na błędy, manipulacje i stronniczość. Obecnie wierzyciele wolą bardziej obiektywne podejście. W Stanach Zjednoczonych zazwyczaj patrzą na Twoją historię kredytową – historię pożyczek i spłat funduszy – jako pierwszy krok w ustaleniu, czy wystawić kredyt. Twoja historia kredytowa jest podsumowana w plikach znanych jako raporty kredytowe, opracowanych przez trzy niezależne biura kredytowe.

Biznes powinien być prowadzony przez osoby, które odznaczają się takimi cechami, jak na przykład: profesjonalizm, doświadczenie, komunikatywność. Aby pomóc w zawężeniu decyzji o udzieleniu pożyczki, wierzyciele często używają trzycyfrowej liczby znanej jako ocena wiarygodności kredytowej jako pierwszego kroku przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu kredytu. Twoja ocena wiarygodności kredytowej destyluje informacje z raportów kredytowych do czegoś, co jest łatwe do interpretacji i robi to w uczciwy sposób, który minimalizuje możliwość stronniczości.

Zaawansowane systemy zwane modelami oceny wiarygodności kredytowej obliczają ocenę wiarygodności kredytowej, przeprowadzając złożoną analizę statystyczną zawartości pliku wiarygodności kredytowej. Kredyt odnawialny daje maksymalny limit kredytu i możesz naliczać opłaty do tego limitu. Musisz dokonać minimalnej płatności co miesiąc, ale w przeciwnym razie zapłacona kwota może stanowić dowolną część zaległych opłat, aż do pełnej kwoty. Jeśli dokonasz częściowej płatności, przeniesiesz pozostałą część salda lub obrócisz dług. Większość kart kredytowych liczy się jako kredyt odnawialny. Kiedyś często wydawane przez sprzedawców detalicznych do użytku wyłącznie w ich zakładach, karty obciążeniowe są obecnie stosunkowo rzadkie. Karty obciążeniowe są używane w taki sam sposób, jak karty kredytowe, ale nie pozwalają na utrzymanie salda: wszystkie opłaty należy uiścić w całości co miesiąc. Kredyt ratalny to pożyczka na określoną sumę pieniędzy, którą zgadzasz się spłacić, powiększoną o odsetki i opłaty, w serii równych miesięcznych płatności przez określony czas. Kredyty w dzisiejszych czasach, jak widać są bardzo popularne.

Księgowość to dział, który występuje w każdym banku. Dobry kredyt jest niezbędny, jeśli planujesz pożyczyć pieniądze na większe zakupy, takie jak samochód lub dom. A może chcesz skorzystać z wygody i ochrony zapewnianej przez kartę kredytową.

Wyższa ocena kredytowa może oznaczać lepsze oprocentowanie i warunki pożyczek i kart kredytowych. Wielu wydawców kart rezerwuje również swoje najbardziej kuszące karty nagród dla klientów z dużym kredytem. Pożyczkodawcy nie są jedynymi, którzy zajmują się Twoimi raportami kredytowymi i wynikami kredytowymi.

10 października 2019 admin , ,