Kilkunastoletnie auta nieustannie się psują, przez co wymagają częstych i kosztownych napraw. Z kolei kupno samochodu używanego wiąże się ze sporym ryzykiem, gdyż nigdy nie wiadomo co działo się z samochodem w przeszłości. Auto handle skutecznie maskują niedoskonałości samochodów i znacząco zawyżają cenę.

Nowy samochód to marzenie wielu osób, jednak największą przeszkodą zazwyczaj jest jego cena, gdyż za nowy samochód należy zapłacić kilkadziesiąt, a nawet ponad sto tysięcy złotych.

Wpływ na cenę ma oczywiście wybrana marka pojazdu, jego wielkość i dodatkowe funkcje. Salony samochodowe organizują często liczne akcje promocyjne, podczas których można nabyć nowy pojazd w bardzo atrakcyjnej cenie. Ponad to na koniec roku w salonach często odbywa się wyprzedaż modeli z poprzedniego sezonu.

W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest kredyt na samochód. Salony samochodowe poszczególnych producentów współpracują ze znanymi i renomowanymi bankami, dzięki czemu klienci mogą dopasować raty do swoich możliwości finansowych. Oferty banków są bardzo atrakcyjne i elastyczne. Klienci mogą indywidualnie dostosować ilość rat i ich wysokość.

Wstępny wniosek o kredyt można złożyć w salonie samochodowym, skąd zostanie on przesłany do oddziału wybranego banku. Oczywiście do wniosku należy dołączyć wszelkie podstawowe dokumenty, na przykład zaświadczenie o zarobkach i kopię umowy o pracę. Czas oczekiwania na decyzję wynosi zazwyczaj kilka dni. W niektórych przypadkach decyzja zostaje wydana już tego samego dnia.

Pierwszą ratę należy wpłacić dopiero po miesiącu. Coraz częściej spotkać można oferty, gdy pierwszej wpłaty należy dokonać dopiero po kilku miesiącach. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne.

Nowy samochód przyda się również w każdej firmie. Samochód znanej i renomowanej marki sprawia, że firma prezentuje się bardzo profesjonalnie i na wysokim poziomie. Przed zakupem nowego auta przydatna jest analiza finansowa. Pozwoli ona ocenić możliwości finansowe firmy. Taka analiza może być bardzo przydatna również podczas składania wniosku kredytowego w wybranym banku.

Aby nowo otwarta firma dobrze prosperowała i generowała znaczne zyski na samym początku warto stworzyć odpowiedni biznes plan. Taki plan pomoże dobrze określić poszczególne zadania i konsekwentnie je realizować.

Samochód firmowy narażony jest na częstsze awarie i stłuczki. Na wypadek niespodziewanych awarii nowy pojazd jest objęty usługą serwisowania, dzięki czemu właściciel nie ponosi dodatkowych kosztów.

Chcąc nabyć samochód do swojej firmy doskonałym rozwiązaniem może okazać się również leasing. Specjaliści z firmy leasingowej pomogą dopasować przedsiębiorcy samochód odpowiedni do jego potrzeb. Zwykle są to pojazdy bardzo ekonomiczne. Warto wybierać pojazdy ekologiczne, na przykład hybrydowe, gdyż nie wytwarzają one toksycznych spalin i innych szkodliwych substancji.

Samochód firmowy z całą pewnością powinien wyróżniać się z tłumu. W tym celu warto udać się do agencji reklamowej, gdzie specjaliści zadbają o kreację graficzną.