Co prawda, jak pokazują ostatnie badania bezrobocie w kraju obniża się, jednak w dalszym ciągu znalezienie wymarzonego zatrudnienia nie jest sprawą prostą. Owszem, w urzędach pracy dostępne są propozycje pracy, jednak zwykle dotyczą one specjalistycznych zawodów i wymagają posiadania konkretnych umiejętności. Jakimi drogami szukać pracy, tak aby znaleźć tę wymarzoną, a nie męczyć się przez osiem godzin dziennie?

Internet – bogate źródło wiedzy
W czasach, gdy praktycznie każdy ma nieograniczony dostęp do Internetu coraz popularniejsze staje się szukanie wymarzonej pracy przez Internet. W Internecie znaleźć da się sporo tematycznych portali na których znaleźć można oferty zatrudnienia. Taki sposób szukania zatrudnienia jest bardzo wygodny. Jego główną zaletą jest to, że pozwala na oszczędność czasu. Nie trzeba ruszać się z przysłowiowego fotela, by znaleźć coś interesującego. Plusem portali internetowych jest to, że propozycje pracy są bez przerwy aktualizowane. Jeśli znajdzie się pracownik, ogłoszenie znika, dzięki czemu nie trzeba wysyłać niepotrzebnych cv. Bez najmniejszego problemu można także określić swoje wymagania, przykładowo czy interesuje nas zatrudnienie na etat czy jedynie kontrakt. Określając preferencje dostaje się informacje o spersonalizowanych ofertach. Korzyścią z takiego rozwiązania jest to, że nie trwoni się czasu na przeglądanie nietrafionych ofert. Aplikowanie przez portal internetowy pozwala także na aby na bieżąco śledzić status aplikacji. W niektórych miejscach da się zweryfikować na przykład, czy pracodawca otrzymał zgłoszenie albo czy się z nią zaznajomił. Dostępna jest także informacja o ilości zgłoszeń na dane stanowisko, dzięki czemu\co sprawia, że, przynajmniej szacunkowo da się zorientować z jak dużą konkurencją przyjdzie się zmierzyć. Z Internetu jako sposobu poszukiwania pracy korzystają coraz chętniej nie tylko osoby młode lecz także i starsi pracownicy. Prosta obsługa nie powinna nikomu przysporzyć problemów.

Tradycyjne metody szukania zatrudnienia
Jeżeli chodzi o bardziej tradycyjne sposoby na znalezienie nowej pracy, to da się wymienić co najmniej trzy – samodzielne rozdawanie listów motywacyjnych, rejestracja w urzędzie pracy lub sprawdzanie jakie ogłoszenia o zatrudnienie zostały zamieszczone w lokalnej prasie. Jeśli chodzi o prasę, to dzięki niej w najprostszy sposób da się znaleźć ofertę na zajęcie dodatkowe. Coraz rzadziej bowiem w ten sposób ogłoszenia zamieszczają duże firmy szukające pracowników na pełen etat. Rejestracja w urzędzie pracy to propozycja przeznaczona wyłącznie do osób bezrobotnych. Niestety, w taki sposób nie mogą zatrudnienia poszukiwać osoby, które chcą zmienić miejsce zatrudnienia. W urzędach przeważają prace specjalistyczne, bez większego problemu zatrudnienie w ten sposób mogą znaleźć budowlańcy czy hydraulicy. Jeżeli chodzi o szukanie samemu zatrudnienia i roznoszenie aplikacji, to jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonne. Należy nie zapominać o tym, że nie wystarczy odwiedzić kilku firm. Bardzo często trzeba roznieść przynajmniej kilkanaście aplikacji, by otrzymać informację zwrotną i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pod tym względem nowoczesne technologie wydają się być bardziej optymalnym rozwiązaniem. Należy korzystać ze możliwości jakie są najbardziej efektywne i dzięki którym w niezbyt długim czasie znajdzie się pracę.

11 marca 2018 admin , , ,