Jak mówi stare przysłowie: „pieniądze to nie wszystko”. Powinniśmy się zgodzić z tym stwierdzeniem, pamiętając, że pieniądze są nam potrzebne do normalnego życia. Co mam na myśli pisząc normalne życie? Tutaj każdy powinien sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy ma inny cel. W głowie mamy różne wizje naszej przyszłości. Dążymy do szczęścia po to, żeby być szczęśliwym, ale czy nie powinniśmy być szczęśliwi bez względu w jakiej sytuacji się znajdujemy? To czy jesteśmy w obecnej chwili szczęśliwi zależy wyłącznie od nas. Niestety los niektórych nie jest łatwy i w trudnej chwili nikt czasem nie jest wstanie się zmusić do bycia szczęśliwym, bowiem np. stracili bliską osobę. W takich momentach ciężko myśleć racjonalnie, najważniejsze jest, aby taka osoba miała przy sobie kogoś, z kim będzie mogła porozmawiać lub sama obecność takiej osoby sprawi, że będą czuć się bezpieczniej. Nasze życie opiera się między innymi na dążeniu do pieniądza. Codziennie chodzimy do pracy po to, aby zarobić i móc opłacić rachunki, zakupy. Jeśli mamy pracę zawsze możemy wziąć kredyty. Jest to rozwiązanie jeśli nie mamy wystarczającego kapitału, a zależy nam na mieszkaniu lub czymś co jest nam w danej chwili niezbędne do życia. Niektórzy oszczędzają przez wiele lat, aby móc w pewnym momencie kupić za własne pieniądze coś cennego i wartościowego.

Ważne jest, aby wyznaczyć sobie cel oszczędzania. Odpowiedz sobie na pytanie, na co chcę przeznaczyć te pieniądze? Nie jeden z nas miał wizje, aby założyć swój własny biznes. Przychodzi taki moment w życiu, że pewna grupa społeczeństwa decyduję się na otworzenie własnej firmy. Oczywiście większa część społeczeństwa będzie pracować na etat, bez większego ryzyka utraty oszczędności itp. Jeśli zgromadziliśmy kapitał i chcemy zainwestować w otwarcie naszej firmy, to zawsze pojawia się obawa, że możemy to stracić. Ryzyko zawsze istnieje, ale powinniśmy działać w taki sposób, aby do minimum ograniczyć ryzyko utraty zgromadzonych oszczędności. Po pierwsze musimy zbadać rynek. Ocenić nasze szanse na obecnym rynku, czy jesteśmy wstanie dotrzeć do klienta naszej usługi, bądź produktu.

Jest to bardzo ważny element, ponieważ wszystko może pójść po naszej myśli, dostaniemy dotację, włożymy własny kapitał, otworzymy w końcu firmę i nagle pojawia się problem, ponieważ nie ma zbytu lub chętnych na daną usługę lub produkt. Takich sytuacji jest wiele. Często dobrze zapowiadający się interes kończy bardzo szybko swoją działalność, a przyczyna czasami jest bardzo prosta, lecz brak doświadczenie decyduję o popełnieniu podstawowych błędów. Kiedy już mamy firmę, to liczmy się z tym, że początki będą trudne. Oprócz inwestycji w sam projekt, musimy zainwestować w ludzi, którzy będą się tym zajmować, np. księgowość. Musimy zatrudnić księgową, aby wszystkie rozliczenia były zgodne z prawem i przede wszystkim poprawnie rozliczone. Elementów składających się na sukces biznesu jest bardzo wiele. Osoba, która chcę otworzyć biznes musi posiadać pewne cechy, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

24 września 2019 admin , ,