Założenie własnej działalności gospodarczej zawsze obarczone jest sporym ryzykiem. Wchodzenie na rynek powoduje zazwyczaj stres i niepewność u młodych przedsiębiorców.

Oczywiście na samym początku należy liczyć się ze zwiększonymi wydatkami dlatego dobrym rozwiązaniem mogą okazać się łatwe do spłaty kredyty dla nowych firm. Raty takiego kredytu są bardzo elastyczne i nisko oprocentowane. Dodatkowe pieniądze warto przeznaczyć na zakup niezbędnych maszyn i wyposażenie firmowego biura.

Alternatywą dla kredytu mogą być również dotacje, które można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy. By otrzymać dotacje na rozwój swojej działalności, w Urzędzie należy przedstawić całą niezbędną dokumentację.

Na samym początku warto stworzyć dobry biznes plan i ściśle się go trzymać. Pomysły na biznes są różnorodne. W wybraniu odpowiedniego profilu swojej firmy pomoże analiza rynku. Taka analiza umożliwia dokładne sprawdzenie rynku pod katem deficytu w konkretnych dziedzinach. Na portalach i stronach internetowych można przeprowadzić szczegółową ankietę wśród użytkowników. Takie działanie pozwoli w krótkim czasie ocenić, jakich usług w najbliższej okolicy najbardziej brakuje.

Aby otworzyć własną działalność gospodarczą w pierwszym kroku należy złożyć wniosek na portalu CEIDG. Jest to rejestr wszystkich firm i przedsiębiorców. We wniosku należy dokładnie określić zakres swojej działalności, podać dane osoby, która zajmuje się księgowością firmy oraz wszystkie podstawowe dane przedsiębiorcy. Po kilku dniach właściciel firmy otrzyma indywidualny numer REGON.

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych konieczne jest złożenie wniosków, które są niezbędne aby podlegać ubezpieczeniu. Do ubezpieczenia bez problemu można dopisać także członka rodziny, jednak wymaga to złożenia osobnego wniosku.

Odpowiednio prowadzona księgowość pozwala zachować ład i porządek w dokumentacji firmowej. Doświadczona księgowa dba o finanse firmy, pilnuje terminów ważnych płatności i oblicza wypłaty dla pracowników. Przedsiębiorca, który chce zaoszczędzić na usługach księgowych może zdecydować się na księgowość internetową.

Taka opcja jest dużo tańsza i korzystniejsza. Aby z niej skorzystać należy pobrać specjalistyczny program do prowadzenia księgowości internetowej. Miesięczny koszt to kwota kilkudziesięciu złotych.

Dobrze jest również zdecydować się na wykonanie firmowej pieczątki. Nie jest ona niezbędna, jednak bardzo przydaje się w wielu sytuacjach, na przykład podczas podpisywania umów, wystawiania faktur i wypełniania ważnych dokumentów.

Pieczątkę zamówić można w najbliższej agencji reklamowej, w księgarni bądź w sklepie internetowym. Cena wynosi około 50 złotych. Na pieczątce należy umieścić wszystkie podstawowe dane, na przykład imię i nazwisko właściciela firmy, nazwę firmy i jej adres, numer telefonu oraz numer REGON.

Pieczątki dostępne są w wielu różnych kolorach, na przykład z niebieskim tuszem, czarnym, zielonym lub czerwonym. Czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi kilka dni roboczych.

15 września 2019 admin , , ,